Trekkingi na Kilimanjaro

W ofercie posiadamy możliwość wejścia na Kilimanjaro każdą trasą. Jeśli chcesz wybrać inną drogę niz Machame lub Marangu - prosimy o kontakt z naszym biurem.

  • Kilimanjaro – trasa Lemosho
  • Kilimanjaro – trasa Rongai
  • Kilimanjaro – trasa Umbwe
  • Kilimanjaro – trasa Shira

Mt. Kilimanjaro

"Tak szeroki, jak cały świat, wysoki i niewiarygodnie biały w słońcu, był szczyt góry Kilimandżaro", tak pisał Ernest Hemingway ("Śniegi Kilimandżaro"). Z wierzchołkiem na wysokości 5895 metrów nad poziomem morza, Kilimandżaro jest najwyższą w Afryce oraz najwyższą wolnostojącą górą na świecie i jednym z największych wulkanów jaki kiedykolwiek przebił się przez skorupę ziemską. Podstawa tej ogromnej góry to obszar 50 x 80 km, a specyficznymi cechami są wierzchołki Shira na zachodzie (4,260m), Mawenzi na wschodzie (5,280m) oraz ośnieżone Kibo w środku (5,895m).

W ciągu kilku dni, zazwyczaj trzech dniach wspinaczki i dwóch dniach zejść, wspinacz spotyka się z różnymi klimatami: od warunków równikowych do niemal arktycznych - poprzez tropikalne lasy deszczowe czy pustynne, pełne śniegu i lodu krajobrazy typu alpejskiego. Każda osoba może osiągnąć szczyt Kilimandżaro przy pomocy przewodnika i tragarzy. Najmłodszy zdobywca liczył sobie jedenaście lat, a najstarszy siedemdziesiąt cztery.

Oprócz wspaniałych obiektów geologicznych i pięknej górskiej roślinności, Kilimandżaro wyróżnia się bogactwem gatunków ptactwa występującego w lasach. Można tu też spotkać słonie, bawoły, liczne gatunki antylop, pawiany i inne małpy, a nawet lamparty. Szeroko reprezentowany jest również świat owadów, zarówno dziennych jak i nocnych. Wspinaczka na Kilimandżaro może być podjęta o każdej porze roku, choć należy się liczyć z wysoka wilgotnością w czasie pory deszczowej w kwietniu i maju. Najlepszy okres na wyprawę to czerwiec-listopad oraz od stycznia do połowy marca.