Kenia

Promocja 7-dniowe safari

Oferta ważna na wyjazdy 01 października - 30 listopada

już od 1399 USD

DZIEŃ 1.
TRANSFER DO PARKU NARODOWEGO AMBOSELI

Wyjazd z Nairobi. Po południu safari w Parku Narodowym Amboseli. Park jest malowniczo usytuowany pod ścianą masywu Kilimanjaro, przy dobrej pogodzie śnieżna czapa dostarcza dodatkowego uroku. W przeciwieństwie do innych parków, prowadzimy tu obserwację fauny sięgając aż po horyzont, gdyż teren parku jest płaski, miejscami z kępami drzew i krzewów.

Kolacja i nocleg na campingu Kimana Camp lub w lodżach AA Amboseli Lodge (w zależności od wybranej wersji).

DZIEŃ 2.
AMBOSELI & NAKURU

Od rana safari w parku narodowym Amboseli. Po południu wyjazd na północ do Nakuru. Po drodze zobaczymy m.in. punkt widokowy na dolinę, która jest częścią Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Przyjazd do Nakuru wieczorem, kolacja i nocleg.

Camping: WCK Guest House
Budget Lodge: Lake Nakuru Lodge

DZIEŃ 3.
PARK NARODOWY NAKURU & JEZIORO NAKURU

Cały dzień w Parku Narodowym Nakuru. Teren rezerwatu nie jest wielki, jednak jest coś szczególnego, że daje możliwość zobaczenia niemal wszystkich gatunków żyjących tam zwierząt. A to dlatego, ze ten park, jako jedyny, jest ogrodzony. Po jego środku zobaczymy Jezioro Nakuru, a na nim tysiące różowych flamingów. W Nakuru występują także nosorożce – czarne i białe. Powrót na kolację i nocleg.

Camping: WCK Guest House
Budget Lodge: Lake Nakuru Lodge

DZIEŃ 4.
TRANSFER DO MAASAI MARA

Po śniadaniu przejazd do Rezerwatu Narodowego Maasai Mara. Już po zjeździe z głównej asfaltowej drogi w kierunku parku, będą nam towarzyszyły spotkania ze zwierzyną. Przy bramie parku, często można spotkać masajskie kobiety w tradycyjnych kolorowych strojach i dekoracjach. Popołudnie i nocleg w Maasai Mara.

Camping: Lenchada Tourist Camp
Budget Lodge: AA Mara Lodge

DZIEŃ 5.
REZERWAT NATURALNY MAASAI MARA

Tak tłumaczy się dosłownie nazwę tego parku narodowego. Maasai Mara nie tylko jest rezerwatem ścisłym jako teren występowania bardzo bogatej grupy różnych gatunków zwierząt i stanowi część ekosystemu Serengeti, ale także ma znaczenie rezerwatu w sensie etnicznym – to tutaj spotkamy najwięcej masajskich wiosek i ich lokalnych mieszkańców z możliwością obserwacji ich codziennego życia. Całodzienne safari po parku Maasai Mara, wieczorem powrót na kolacje i nocleg.

Camping: Lenchada Tourist Camp
Budget Lodge: AA Mara Lodge

DZIEŃ 6.
CAŁY DZIEŃ W SERENGETI NATIONAL PARK

Drugi dzień w Maasai Mara i całodzienne safari. Mamy ogromną szansę zobaczenia wszystkich zwierząt zamieszkujących te tereny – lwy, zebry, żyrafy, słonie, antylopy, bawoły, małpy, guźce, a przy dużym szczęściu nawet na spotkanie lamparta czy geparda. Pojedziemy nad Maara River, tuz przy granicy z Tanzanią, gdzie w rzece można zobaczyć hipopotamy, a u jej brzegów krokodyle. Powrót na kolację i nocleg.

Camping: Lenchada Tourist Camp
Budget Lodge: AA Mara Lodge

DZIEŃ 7.
POWRÓT DO NAIROBI

Po śniadaniu czas udać się w drogę powrotną. Po drodze wielokrotnie spotkamy jeszcze afrykańską zwierzynę i zmierzając w stronę cywilizacji, pierwsze kilkadziesiąt kilometrów nadal czujemy się jak na safari. Przewidywany czas przyjazdu do Nairobi to wczesne godziny popołudniowe. Zakończenie imprezy.

Istnieje możliwość przedłużenia pobytu w Nairobi lub innych miejscach albo przelotu do Mombasy na część wypoczynkową. Prosimy o kontakt, pomożemy zorganizować wszystko.

CENY OD OSOBY (USD):

Wersja z zakwaterowaniem na campingach

Ilość
osób w
grupie

2 pax

3 pax

4 pax

5 pax

6 pax

7 pax

8 pax

9 pax

10pax

USD

1865

1653

1653

1534

1534

1480

1480

1480

1399

CENY OD OSOBY (USD):

Wersja z zakwaterowaniem w lodżach

Ilość
osób w
grupie

2 pax

3 pax

4 pax

5 pax

6 pax

7 pax

8 pax

9 pax

10pax

USD

1999

1787

1787

1721

1721

1656

1656

1656

1558

W CENIE PAKIETU

 • 1. Opłaty wjazdowe do parków narodowych
 • 2. Zakwaterowanie na campingach lub w lodżach według wybranej wersji
 • 3. Pełne wyżywienie na całej trasie (śniadanie, lunch, kolacja)
 • 4. Transport na safari specjalnym mini-vanem z otwieranym dachem (na życzenie możliwość safari samochodem terenowym za dopłatą) oraz wszystkie przejazdy na trasie
 • 5. Opieka profesjonalnego kierowcy-przewodnika
 • 6. Woda mineralna podczas safari
 • 7. Wszystkie podatki i opłaty lokalne

CENA NIE OBEJMUJE

 • 1. Napojów alkoholowych i bezalkoholowych do posiłków
 • 2. Napiwków dla kierowcy, przewodników, obsługi
 • 3. Biletów lotniczych
 • 4. Wizy do Tanzanii (płatna na lotnisku po przylocie 75 USD)
 • 5. Transferów z/na lotnisko
 • 6. Wydatków własnych (telefony, pralnia, dodatkowe posiłki itp)
 • 7. Dodatkowych noclegów innych niż zawarte w programie.

WAŻNE!!! Planując wyjazd do Kenii i Tanzanii należy się skontaktować z lokalną stacją sanitarno-epidemiologiczną w sprawie szczepień i profilaktycznych środków antymalarycznych.