Jezioro Naivasha i Maasai Mara
Tour 4 Dni

Dzień 01: Nairobi - Jezioro Naivasha

Odległość: 85 km (1 h 15 min.). Wyjazd z hotelu o 9 rano i podróż przez skarpę doliny Rift z zapierającymi oddech widokami na pokryte papirusem Jezioro Naivasha. O zachodzie słońca wycieczka łodzią, aby zobaczyć hipopotamy. Kolacja i nocleg w Lake Naivasha Simba Lodge, D

Dzień 2: Jezioro Naivasha - Maasai Mara

Odległość: 300 km. (5 godz.). Rano przejazd na obok wygasłego wulkanu Mt.Longonot do rezerwatu Maasai Mara, gdzie występuje wysoka koncentracja dzikiej przyrody i niezwykle malownicze widoki. Po południu wycieczka krajoznawcza. Obiad, kolacja i nocleg w Mara Sopa Lodge, B, L, D.

Dzień 3: Maasai Mara

Całodniowa wyprawa po typowej afrykańskiej sawannie znanej z różnych filmów przyrodniczych. Pełna wyżywienie w Mara Sopa Lodge, B, D, L.

Masai Mara

Maasai Mara stanowi wielki park narodowy-rezerwat w południowo-zachodniej Kenii, który jest północnym przedłużeniem Parku Narodowego Serengeti w Tanzanii. Nazwa wywodzi się od Masajów (tradycyjnych mieszkańców tego obszaru) i rzeki Mara, która słynie z wyjątkowej populacji zwierzyny oraz corocznej gigantycznej migracji gnu w lipcu i sierpniu, migracji tak masowej, że często jest nazywana Wielką Migracją.

Geografia

Maasai Mara z powierzchnią 1510 km2 nie jest największym parkiem w Kenii, ale jest prawdopodobnie najbardziej znanym. Cały obszar parku jest położony w ogromnym Great Rift Valley, która rozciąga się od Morza Śródziemnego do Południowej Afryki. Teren rezerwatu to przede wszystkim otwarte sawanny, z kępami charakterystycznych akacji w regionie południowo-wschodnim. Granicę zachodnią stanowi skarpa Esoit Oloololo doliny Rift. Dzika przyroda wydaje się być tu najbardziej skoncentrowana, ponieważ bagnisty grunt zapewnia nieprzerwany dostęp do wody a problemy wynikające z ingerencji człowieka minimalne. Granica wschodnia przebiega 224 km na wschód od Nairobi, i jest to region najczęściej odwiedzany przez turystów.

Maasai Mara Wildlife

Masai Mara jest chyba najbardziej znana ze swoich lwów. Wszystkich pozostałych członków "wielkiej piątki" również można znaleźć w Maasai Mara, choć populacja czarnych nosorożców jest poważnie zagrożona, z liczbą tylko 37 osobników odnotowanych w 2000 roku. Duże stada hipopotamów spotyka się w rzekach Maasai Mara i Talek. Gepardy również można znaleźć, choć są gatunkiem zagrożonym, również ze względu na ruch turystyczny, bowiem polują w dzień. Jak wspomniano powyżej, równiny pomiędzy rzekami Mara i Esoit Oloololo to prawdopodobnie najlepszy teren do oglądania fauny Afryki, zwłaszcza w odniesieniu do lwa i geparda.

Podobnie jak w Serengeti, antylopy gnu są dominującym gatunkiem Masai Mara, a ich populacja jest szacowana w milionach sztuk. Około lipca każdego roku zwierzęta te migrują w olbrzymich stadach na północ z równiny Serengeti w poszukiwaniu świeżych pastwisk, i powracają na południe około października. Wielka Migracja jest jednym z najbardziej imponujących wydarzeń naturalnych na całym świecie z udziałem ogromnych stad roślinożerców: około 1,300,000 gnu, 360,000 gazeli Thomsona i 191,000 zebr. Za migrującymi roślinożercami postępują wzdłuż ich trasy gromady głodnych drapieżników, zwłaszcza lwów i hien.

W Maasai Mara występują również inne gatunki antylop: gazele Thomsona i Granta, impala, i in. Duże stada zebr znajdują się także na terenie rezerwatu. Równiny są domem dla żyrafy masajskiej, a także dla zwykłej żyrafy. Duża antylopa Roan i nocna długoucha rzadko występuje w innych miejscach Kenii. Masai Mara jest głównym ośrodkiem badawczym dla hieny cętkowanej. Dodatkowo, ponad 450 gatunków ptactwa zostały zidentyfikowane w parku, w tym sęp, marabut, sekretarz, dzioborożec, żuraw królewski, struś, orzeł grzebieniasty czy karłowaty sokół.

Atrakcje opcjonalne:

 • -Lot balonem na gorące powietrze: US 553 $ za osobę
 • -Wizyta w wiosce Masajów: US 35 $ za osobę

Dzień 4: Maasai Mara - Nairobi

Po śniadaniu przejazd z powrotem do Nairobi, gdzie impreza kończy się około 2 po południu, B

Ceny safari:

 • -Każda z 2 osób: $1,365
 • -Każda z 3 osób: $1,222
 • -Każda z 4 osób: $1,151
 • -Każda z 5 osób: $1,102
 • -Każda z 6 osób: $1,066
 • -Każda z 7 osób: $1,047
 • -Dopłata za pokój jednoosobowy: 120 $ za osobę za noc

Proszę Pamiętać, że ceny powyżej zostały podane do podróży minibusem, ale jeśli wolimy podróżować Toyotą Land Cruiser to trzeba dopłacić 125 $ za samochód na dzień, do podziału między pasażerów w samochodzie!

Koszt imprezy obejmuje: -

 • - Gwarancja ceny; Gwarancja wyjazdu.
 • - Transport lądowy na safari: van z otwieranym dachem w celu oglądania krajobrazów i fotografii.
 • - Zakwaterowanie i pełne wyżywienie podczas safari.
 • - Posiłki jak opisano, B = śniadanie, L = lunch i D = kolacja.
 • - Zakwaterowanie w dwu/trzyosobowych pokojach.
 • - Bilety wstępu do parków narodowych zawierające podatki rządowe.
 • - Serwis: anglojęzyczny zawodowy kierowca / przewodnik.
 • - Rejs łódką po Jeziorze Naivasha przy zachodzie Słońca.
 • - Początek i zakończenie imprezy w Nairobi.

Cena safari nie obejmuje:

 • - Noworocznych, świątecznych i sezonowych dopłat.
 • - Napiwków, usług pralniczych, napojów, lotów międzynarodowych.
 • - Opłat wizowych, wydatków o charakterze osobistym i innych nie wyszczególnionych w powyższym programie.